Чому наші кривдники – найкращі вчителі

Чому наші кривдники – найкращі вчителі

Чому вважається, що кривдникам потрібно не тільки прощати, а й дякувати? За що можна їм бути вдячним? Для чого це робити і як досягти стану щирого прощення та звільнення від образ? Читайте у цій статті.

Не в абсолютному сенсі – вони, звичайно, не вчать знань. Але вчителі бувають різні. І за ефектом впливу наші кривдники настільки сильно перевертають душу, що можуть дуже сильно змінити нас.

Адже біль – у тому числі й душевний – це один із найсильніших стимулом для людини. Її майже неможливо ігнорувати. І чим вона довша і сильніша, тим складніше її терпіти – людина шукатиме будь-які способи її припинити.

Тому розвиток через страждання такий ефективний. Людина змушена змінюватися і розвиватися, щоб знаходити виходи із ситуацій, що спричиняють біль.

І поки що це залишається основним інструментом для розвитку людини (на сучасному етапі, поки усвідомленість людства не вийшла на високий рівень).

Тому наші кривдники та мучителі забезпечують нам таке ефективне «стресове навчання». І після таких струсів людина може усвідомити та відкрити в собі те, про що навіть не здогадувалася. Дізнається про свою внутрішню силу, стає сильнішим, мудрішим, вольовішим і стійкішим. І таким чином піднімається вище у своєму духовному розвитку.

Але ці нагороди ми отримуємо лише тоді, коли після отримання негативного досвіду ми проробляємо внутрішню роботу над собою – роботу душі з усвідомлення та зміни себе. Якщо людина не хоче цього, чинить опір і звинувачує у всьому інших або свою долю – урок залишається непройденим, і людина не отримує жодної користі з цього досвіду, лише страждання.

Наші мучителі, кривдники, «вороги», люди, які нас засуджують, тиранять, змушують страждати – наші найефективніші тренери. У кожній людині вони тренують саме ті якості, які потрібні саме їй. А ще трансформують у нас те, що має змінитись. Адже є ще такі якості у кожної людини, які потрібно змінювати, навіть якщо вона не хоче їх помічати та усвідомлювати, і тим більше працювати над собою. А це необхідно для подальшого зростання та вдосконалення.

Наприклад, комусь не вистачає волі та віри у себе – і в його житті з'являється тиран, якому доводиться протистояти неймовірним зусиллям. І завдяки йому людина вчиться відстоювати себе, виявляти волю, захищати свою гідність та повагу, і взагалі цінувати та любити себе.

Іншому може не вистачати терпіння, розуміння чи поваги до людей – і йому зустрічаються люди, які постійно його засуджуватимуть, звинувачуватимуть та критикуватимуть. Щоб він відчув на собі, як це важко, коли тебе не розуміють і засуджують. І щоб сам навчився прощати і до всіх ставиться з розумінням та повагою.

І такі люди-тренери є у житті у кожного. І кожен із них викладає нам якісь уроки. Так, болючі, але дуже цінні. І якщо почати ставитись до них саме в такому ключі, ви зможете бачити користь у кожній неприємній ситуації. І згодом будете вдячні за кожен такий досвід, навіть найболючіший.

Якщо це родичі та близькі люди, з якими ми пов'язані довгими відносинами – це уроки найважливіші і вимагатимуть великої внутрішньої роботи. Для них потрібно багато часу – близькі люди зазвичай несуть низку уроків.

Якщо ж такі люди-кривдники з'являються в житті ненадовго - значить, їх уроки простіші, і їх буде легше усвідомити та йти далі.

Для цього потрібно усвідомити суть уроку, змінити свої руйнівні переконання та поведінку, вбудувати це нове розуміння у своє життя, пробачити людині за біль і подякувати за урок та можливість для вашого розвитку. І потім відпустити з вдячністю – залишити у минулому.

Тому дякуйте життя за кожного «мучителя» або «ворога» - адже саме завдяки досвіду образ, зрад, несправедливих звинувачень, страждань і болю ви ростите силу свого духу і набуваєте мудрості та усвідомленості.

СЕРПЕНЬ / 2020

*****

Якщо ви хочете розібратися зі своїми образами, пропоную пройти одноденний відео-тренінг:

"Як справлятися з образами та негативними емоціями"

Це практичний одноденний майстер-класс.Ви розберетеся з причинами виникнення образ, конфліктів та тяжких негативних емоцій та механізмами їх трансформації.Опануєте 7 практик по роботі з образами та негативними емоціями.І побачите розбір прикладів реальних ситуацій із роз'ясненнями та рекомендаціями як їх виправити та гармонізувати.

З любов'ю,❤️

Ольга Дзюба

психолог, духовний практик, 

тренер з особистісного розвитку,

автор і тренер проекту "Школа розвитку Душі"